Přednášky a kurzy ve Zlíně - jaro 2019

07. 01. 2019

Pořádá Škola zdraví Zlín, z.s.

Přednášky a kurzy ve Zlíně - jaro 2019

S novým rokem si většinou dáváme předsevzetí, že se o sebe a své nejbližší budeme starat lépe – ať už se naše sliby týkají hubnutí, lepšího stravování, sportování nebo více času na rodinu.

Na leden jsme pro Vás nachystaly nesmírně užitečné a praktické kurzy, které Vám mohou pomoci Vaše předsevzetí splnit: celodenní kurz Moxování (nahřívání akupunkturních bodů pelyňkovým doutníkem), workshop Hubnutí podle metod tradiční čínské medicíny a pozor – v lednu otevíráme Bylinkovou školu – kurz praktické fytoterapie

*****

  1. 1. 2019 (sobota), 9-18:00: Moxování – praktické využití jedné ze základních metod tradiční čínské medicíny

Moxa (sušený pelyněk čínský zpravidla ve tvaru doutníku) je úžasná pomůcka tradiční čínské medicíny, pomocí níž se bezdotykově nahřívají akupunkturní body. Moxa doplňuje chybějící energii a upravuje rovnováhu v jednotlivých drahách. Moxování proto představuje jednoduchou, ale velice účinnou léčebnou metodu, kterou může použít každý u sebe i u svých blízkých. Kdo jednou moxování zkusil, už nikdy ho neopustí J Je to nesmírně příjemný a voňavý způsob, jak si ulevit od různých potíží, které nás postihují především v zimě (od nachlazení po nejrůznější bolesti). V kurzu se dozvíte vše důležité o moxování a prakticky si ho i vyzkoušíte. Více o kurzu zde.

*****

  1. 1. 2019 (úterý), 17-19:30: Hubnutí s pomocí metod tradiční čínské medicíny

Kdy jindy začít s hubnutím než po Vánocích. Pokud jste již vyzkoušeli řadu zaručených způsobů, jak zhubnout, a nic nezafungovalo, pak vězte, že ony „zaručené“ metody mají svá úskalí v podobě nerespektování přirozených potřeb organismu. Na přednášce o hubnutí s pomocí metod TČM Vám ukážeme, jak lze přistoupit k úpravě váhy jinak – s využitím poznatků TČM o stravování, moxování, baňkování, fytoterapii nebo aurikuloterapii. Součástí přednášky budou praktické ukázky a možnost vyzkoušení jednotlivých metod. Pokud jste již navštívili tuto přednášku v loňském roce, těšte se na její inovaci do podoby praktického workshopu. Více o akci zde.

Pokud se na přednášku nedostanete nebo chcete vědět víc, než v krátkém čase zaznělo, vyberte si online podobu - na výběr je hned několik variant: online kurzy Hubnutí na mudr-urikova.com.

*****

1. – 15. 6. 2019: Bylinková škola – Kurz praktické fytoterapie

Bylinky odedávna umožňovaly léčení nejrůznějších zdravotních problémů. Živou lékárnu máme všude kolem nás, jen vědět, po čem sáhnout, v jakých případech a jak bylinku použít… Otevíráme pro Vás Bylinkovou školu, v níž se naučíme vše, co s bylinkami a jejich využitím souvisí. Jak a kde sbírat byliny, jak je užívat, jak si připravit čaje, směsi, tinktury, masti, kdo může a kdo naopak konkrétní bylinky užívat nesmí, jaké kombinace patří k sobě a jaké naopak ne… Jednoduše obsahem kurzu bude vše, co jste kdy chtěli vědět o bylinkách, ale neměli jste se koho zeptat J

V pěti úterních přednáškách/workshopech a dvou sobotních vycházkách do terénu se od zkušené bylinářky, paní Divílkové z poradny Petrklíč z Vizovic, dozvíte vše podstatné. Více o bylinkové škole zde.

 *****

  1. - 10. 2. 2019 (sobota-neděle): kurz Aurikuloterapie (ovlivňování bodů na ušním boltci)

Podobně jako na celém těle, i na uchu najdeme odraz všech našich orgánů, páteře, zobrazuje se tu mimo jiné i náš psychický stav. Aurikuloterapie, tedy metoda využívající principů akupunktury a akupresury na uchu, představuje unikátní možnost, jak pomoci organismu v léčebném procesu. Je vhodná pro laiky i pro odborníky, díky své jednoduchosti je zde minimální riziko komplikací. V kurzu se naučíme, jak body vyhledávat i jak je ošetřovat. Více o akci zde.

 *****

  1. 3. 2019 (úterý) od 17.00 do 19.30: workshop Jak na jarní nachlazení a únavu pomocí metod tradiční čínské medicíny

Na jaro se většinou těšíme. Že příroda začne kouzlit s barvami, že nám sluníčko dodá chybějící energii, že bude více světla a tepla, že budeme aktivnější… Tak proč spoustu z nás na jaře dožene naopak únava, k níž se snadno připojí nachlazení a nemoc? Proč tomu tak je a jak se udržet i po zimě v kondici vám vysvětlíme pomocí tradiční čínské medicíny. Ukážeme, jak únavu i nachlazení zvládnout s využitím vybraných metod, které si na místě vyzkoušíme. Více o akci zde.

 *****

  1. 3. 2019 (sobota) od 9.00 do 18.00: kurz Výživa podle tradiční čínské medicíny I
  2. 3. 2019 (neděle) od 9.00 do 16.00: kurz Výživa podle tradiční čínské medicíny II

Kdo jednou pochopí zásady výživy podle principů tradiční čínské medicíny, ten se jich už drží (více či méně striktně) navždy. Jsou totiž neuvěřitelně praktické a doslova potvrzující, že jídlo může být „lékem“.

Sobotní kurz Výživa podle TČM I vás uvede do tématu - zaměříme se na hlavní principy stravování z hlediska tradiční čínské medicíny. Dozvíme se, ke kterému prvku patříme, které potraviny nám budou vyhovovat a které naopak škodit, určíme si vhodnost konkrétních potravin v jednotlivých ročních obdobích, a jak by měl vypadat ideální jídelníček.

Nedělní kurz Výživa podle TČM II je určen absolventům kurzu Výživa podle TČM I a těm, kteří již základy TČM mají. Navážeme v něm pokročilejšími informacemi o stravování podle principů tradiční čínské medicíny. Zaměříme se především na to, jak můžeme stravou pozitivně ovlivnit nejčastější zdravotní problémy a podíváme se i na stravu vybraných skupin lidí (např. dětí, těhotných, těch, kteří chtějí zhubnout). Přidáme konkrétní recepty a diskutovat budeme i nejrůznější konkrétní problémy a vaše další náměty.

Je možné se zúčastnit obou kurzů (sobota i neděle) nebo každého zvlášť (sobota či neděle).

Více o akci zde.

 *****

Všechny naše akce mají omezenou kapacitu z důvodu praktického zaměření, proto je nutné se přihlásit prostřednictvím přihlašovacího formuláře na našich webových stránkách, kde najdete také všechny potřebné informace o kurzech a přednáškách.

Všechny naše akce najdete na http://skolazdravizlin.cz/ a také na Facebooku.